ZÁSAHOVÁ JEDNOTKA

Zásahová jednotka městyse Brodek u Prostějova je zařazena dle plošného pokrytí území České republiky jednotkami požární ochrany do kategorie JPO II/1 a jejím zřizovatelem je městys Brodek u Prostějova.Doba určená k výjezdu jednotky je 5.minut  v počtu 1+3 a jednotka je začleněna do IZS ČR.

Hasební obvod naší jednotky se řídí PPP OLK.Poplach jednotce vyhlašuje KOPIS OLK pomocí AMDS (Automated Message Delivery System - Automatizovaný systém odesílání hlasových zpráv) každému členovi jednotky na mobil,dále pomocí aplikace pro podporu výjezd JSDH - VP RECEIVER a dálkově řízenou elektronickou sirénou.Každoročně naše jednotka zasahuje v úzké součinnosti s jednotkou HZS Prostějov u požárů i technických zásahů,dopravních nehod a dalších mimořádných událostí.

Po odborné stránce jsou členové naší jednotky připraveni k zásahu u požárů ,dopravních nehod,technických pomocí a jiných mimořádných událostí.Jsou proškoleni pro použití dýchací techniky, motorových pil i moderní hasební techniky. Jednotka se účastní každoročně cyklické přípravy pořádané HZS Prostějov,praktického výcviku,přípravy na poligonu, taktických cvičení a soutěží v rámci okrsku a odborné přípravy v rámci naší jednotky. Samozřejmostí je údržba svěřené techniky a věcných prostředků.

Dne 5.10.2021 převzal v Kostelci na Hané velitel jednotky Marcel Žák a zástupce velitele jednotky Pavel Pospíšil🏅 ,,Medaili ministra vnitra” za dlouholetý rozvoj sboru dobrovolných hasičů.

Toto ocenění nám předal ředitel HZS ČR Generálmajor Ing.Vladimír Vlček Ph.D.,MBA.
Slavnostního předání byl přítomen také ředitel ÚO Prostějov HZS Olomouckého kraje plk.Ing Marek Sobek.  Děkujeme…naše práce dává smysl.

Poděkování patří všem členům JSDH a SDH, ale predevším našim rodinám za obrovskou toleranci ❤️ jinak by to opravdu nešlo….